Head
  تماس با ما درباره ما تصویرها مقاله ها صفحه اول 

مقاله های مرتبط:

- سیلوی ذرت، بخش اول- مرحله برداشت

- سیلوی ذرت، بخش دوم-فرآیند ذخیره کردن

- سیلوی ذرت، بخش چهارم-انواع ساختمان سیلو


پربازدیدترین ها:

- بخش های مختلف گاوداری

- مشخصات فری استال

- انواع اصطبل های نگهداری دام

- ساختمان شیردوشی

 

 

 

سیلوی ذرت، بخش سوم: نکته ها و اشتباه ها

در دو بخش اول و دوم سیلوی ذرت به دو مرحله برداشت و فرآیند ذخیره کردن آن اشاره شد. دراین فرآیندها بایستی از نکات خاصی پیروی کرد. در غیر این صورت، سیلاژ ذرتی با کیفیت پایین تولید می شود. در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

- عدم توجه به زمان مناسب مر حله برداشت گیاه ذرت

ماده خشک گیاه ذرت در زمان برداشت از اهمیت زیادی برخوردار است. به عبارت ديگر، سيلو كردن گياه ذرتي با ماده خشك كم، علاوه بر اينكه سبب توليد سيلويي با ارزش غذايي پايين مي‌شود، باعث بروز مشكلات ديگري مي‌شود. به عنوان مثال، اگر مقدار ماده خشك سيلو، كمتر از 25 درصد باشد مقدار قابل توجهي روانآب يا پسآب در سيلو به وجود مي‌آيد. مايع تراوش شده یا شیرابه حاوي مقادير زيادي مواد غذايي محلول و قابل هضم مي‌باشد. خروج شیرابه از سيلو، علاوه بر اينكه سبب تلف شدن مواد غذايي آن مي‌شود، باعث آلودگي منابع آب‌هاي زيرزميني نيز مي‌گردد.

سیلوی ذرت

-خروج شیرابه ذرت توسط پمپ در سیلویی که ماده خشک آن کمتر از 25 درصد بود

در برخی از گاوداری ها، در کنار سیلوی ذرت، چاهی زده می شود تا روانآب یا پسآب سیلاژ به درون آن سرازیر شود. سپس در مقاطع زمانی خاص، چاه را تخلیه می کنند(تصویر بالا).

همانطور که در بخش برداشت گیاه ذرت اشاره شد مناسب ترین زمان برداشت یا درو ذرت، بین مرحله نیم نا دو سوم خط شیری، است که در این مرحله ها، ماده خشک گیاه ذرت بیشتر از 30 درصد است.

از جمله دلایل برداشت زود هنگام گیاه ذرت، رسیدن زود هنگام فصل سرما و احتمال یخ زدگی گیاه ذرت است لذا برای جلوگیری از تلف شده محصول، عمل درو زودتر انجام می شود.

از دلایل دیگر می توان به این نکته اشاره کرد که محصول ذرت توسط کشاورز کاشته می شود و توسط گاودار خریداری می شود لذا نگرانی برخی از گاودارها از تمام شدن گیاه ذرت برای سیلو کردن موجب خرید زود هنگام ذرت می شود.

- از نكاتی كه بايستي درهنگام برداشت محصول توجه كرد اندازه خردكردن گياه ذرت مي‌باشد. يه عبارت ديگر، سيلوهاي ذرتي كه كوتاه خرد شده‌اند به خوبي كوبيده شده و دانه‌هاي بيشتري شكسته مي‌شوند. بر عكس، اگر سيلاژ درشت خرد شود احتمال رشد كپك‌ها و نيز سالم ماندن دانه‌ها در آن افزايش مي‌يابد كه مورد اخير سبب مي‌شود كه دانه بدون هضم در دستگاه گوارش، از بدن دفع شود. اندازه تنوریک خرد کردن گیاه ذرت با ماده خشک 30 تا 35 درصد را معمولا  حدود یک  سانتیمتر پیشنهاد می کنند.

- تاخیر در  پر کردن سیلو

- هر چه زمان پر کردن سیلو بیشتر باشد مواد مغذی بیشتری به دلیل تنفس هوازی که در داخل گیاه خرد شده صورت می گیرد از بین می رود. لذا مدیریت مناسب زمان خرید سبب می شود سیلو در مدت زمان کمتری پر و بسته شود.

دو روش برای پر کردن سیلو استفاده می شود. اولی به صورت طولی بالا رونده و دومی به شکل گوه ای جلو رونده(تصاویر ذیل)

تحقیقات نشان داده است که روش گوه ای به دلیل کمتر بودن تماس با هوا، باعث تخریب کمتر مواد مغذی گیاه ذرت در هنگام پر کردن می شود.

سیلوی ذرت

- نمای جانبی روش گوه ای جلو رونده

سیلوی ذرت

- نمای جانبی روش طولی بالارونده

- نحوه کوبیدن

-در مورد نحوه كوبيدن توصيه مي‌شود در هنگام پر كردن سيلو مقدار ذرت خرد شده كه در سيلو ريخته مي‌شود بايستي حداكثر 6 اينچ یا 15 سانتیمتر ضخامت داشته باشد و براي بيشتر كردن وزن تراكتور از بلوك‌هاي سيماني و ساير وسايلي كه سبب سنگين‌تر شدن آن مي‌شود استفاده گردد تا سيلو بيشتر كوبيده شود.

- افزودنی های مغذی یا جاذب رطوبت

در برخی گاوداری ها، برای افزایش ارزش غذایی سیلاژ از اوره یا آهک استفاده می شود و برخی نیز برای کاهش تولید شیرابه از موادی نظیر کاه و چغندر قند استفاده می کنند. در زیر نتایج استفاده از این مواد ارائه شده است:

- اوره:

وقتي كه اوره به سيلو افزوده مي‌شود علاوه بر ارزش غذايي، سبب تغييراتي در فرآيند تخمير مي‌شود. در حقیقت، اوره، به دلیل خاصیت قلیایی و افزایش ظرفیت بافرینگ ، باعث مصرف مواد مغذی بیشتری برای تولید اسید لاکتیک و استیک می شود که این امر میتواند سبب کاهش کیفیت سیلو گردد.

-آهک:

 آهک نیز، به دلیل خاصیت قلیایی و افزایش ظرفیت بافرینگ ، باعث مصرف مواد مغذی بیشتری برای تولید اسید لاکتیک و استیک و حتی اسید بوتیریک شده و زمان تخمیر را افزایش خواهد داد که این امر میتواند سبب کاهش کیفیت سیلو گردد.

- چغندر قند:

چغندر قند به دلیل داشتن قندهای محلول در آب نه تنها باعث کاهش PH در  سيلوي گراس‌ها، می شود بلکه توانایی جذب رطوبت را نیز دارد.. بايستي ذكر كرد كه حداكثر اثر تفاله چغندرقند زماني حاصل مي‌شود كه اين ماده جاذب به صورت كامل با محصول مخلوط شود. وقتي كه تفاله چغندرقند به صورت لايه لايه در سيلو قرار گيرد سبب ايجاد كانال‌هاي زه‌كش افقي در ميان سيلاژ شده كه عمل زه‌كشي را افزايش و جذب رواناب را كاهش مي‌دهد. همچنين مقدار مناسب تفاله چغندر قند براي كاهش يا ممانعت از رواناب نيز بايستي در نظر گرفته شود .

- کاه و کلش:

مخلوط كردن كاه با سيلوي گراس‌ها نشان داد كه اين محصول نيز توانايي كاهش مقدار تراوش را دارد، اما علاوه بر پايين بودن سطوح لاكتات و استات در سيلوي مخلوط با كاه، ارزش غذايي آن نيز كاهش مي‌يابد.

توجه:

لازم به ذكر است كه مواد افزودني نمي‌تواند جايگزين مديريت خوب در ساخت سيلاژ گردد. به عبارت ديگر، توجه به مقدار رطوبت، خرد كردن، كوبيدن و غيره مهمترين فاكتورهايي هستند كه در توليد سيلوي ذرت با كيفيت مطلوب سيلوي ذرت را موجب مي‌شوند.

 
  تماس با ما درباره ما تصویرها مقاله ها صفحه اول
designed by Mehdi 2012