Head
  تماس با ما درباره ما تصویرها مقاله ها صفحه اول 

مقاله های مرتبط:

-بخش های مختلف گاوداری

-طبقه بندی خوراک ها  

-سیستم خوراک  

-تجهیزات خوراک سازی - دریافت و انتقال  

-تجهیزات خوراک سازی - آسیاب کردن


پربازدیدترین ها:

- بخش های مختلف گاوداری

- مشخصات فری استال

- انواع اصطبل های نگهداری دام

- ساختمان شیردوشی

 

 

 

تجهیزات خوراک سازی-مخلوط کردن

مخلوط کردن

مخلوط کردن اجزا خوراک با یکدیگر از جمله کارهای ضروری در تهیه خوراک در کارخانه های خوراکسازی یا واحدهای دامپروری می باشد. اختلاط مواد مختلف بایستی به گونه ای صورت گیرد که تمام اجزا خوراک به صورت همگن و یکسان مخلوط شده باشند در غیر اینصورت بر روی عملکرد دامها تاثیر منفی خواهد داشت.

راهنمای تهیه جیره

مراحل مخلوط کردن جیره به صورت ذیل انجام میگیرد:

- پریمیکس یا مخلوط کردن مقدماتی (Premix):

در این مرحله،مواد ریز مغذی نظیر داروها و ویتامینها و موادمعدنی کمیاب که در حجم کمی در جیره استفاده می شوند با یک رقیق کننده مناسب مخلوط می شود. این عمل باعث می شود زمان فرآیند اصلی میکس کردن کاهش یاید. از رقیق کننده های مناسب می توان به مواد معدنی عمده نظیر نمک،آهک، فسفات کلسیم اشاره کرد. نذکر این نکته ضروری است که ماده رقیق کننده بایستی خشک بوده و جاذب رطوبت هوا نباشد (نظیر اوره) زیرا باعث  بهم چسبیدن مواد وتشکیل کلوخ های ریز و درشت می دهد. این موضوع سبب جلوگیری از توزیع یکنواخت مواد ریزمغذی در جیره می شود. پریمیکس به طوری دستی یا توسط دستگاه های مخلوط کن  کوچک انجام می گیرد. مقدار پریمیکس بایستی 3 درصد مکمل (مرحله دوم تهیه جیره) باشد.

-تهیه مکمل (Supplement)

در این مرحله ، پریمیکس تهیه شده (مواد ریزمغذی به علاوه رقیق کننده)  با یک حامل  (carrier) و سایر ریز مغذی های خشک جیره نظیر مواد معدنی عمده، اوره و مکمل های پروتئینی مخلوط می شود. حامل ها ، اجزا جیره هستند که با پریمیکس و مواد ریز مغذی ترکیب می شوند تا خصوصیات فیزیکی آنها را به منظور اختلاط موثر در جیره تغییر دهند. حامل مناسب بایستی از نظر فیزیکی شبیه دانه های آسیاب شده غلات یا کنجاله های دانه های روغنی بوده و دارای خاصیت جذب سطحی باشد تا مواد خیلی ریز پریمیکس و ریزمغذی ها سریعتر و موثرتر در جیره اصلی پراکنده شود.از جمله حامل های مناسب می توان به سبوس گندم، پوسته برنج،ورمیکولیت، تفاله چغندر اشاره کرد. غلات آسیاب شده و کنجاله های دانه های روغنی از جذب سطحی کمی برخوردارند و در صورت استفاده از آنها توصیه می شود 2 درصد چربی به آنها اضافه شود. مقدار مکمل تهیه شده بایستی حداقل 3 درصد جیره نهایی باشد.

- مخلوط کردن نهایی:

در این مرحله کلیه اجزا جیره پس از توزین و براساس فرمول نوشته شده وارد میکسر شده و عملیات اختلاط انجام می گیرد.در این مرحله، ابتدا بایستی خوراک هایی که اندازه ذرات، دانسیته و شکل مشابهی دارند با یکدیگر مخلوط شده سپس سایر مواد به آنها اضافه و اختلاط ادامه یابد.

میکسرها

میکسرهای مختلفی برای مخلوط کردن خوراکها ساخته شده اند که می توان به دو گروه میکسرهای خوراک های خشک و میکسرهای خوراکهای مرطوب تقسیم کرد.

میکسرهای مواد خشک براساس شکل قرارگیری، به دو گروه ذیل تقسیم می شوند:

1- میکسرهای عمودی:

میکسرهای عمودی دارای یک یا چند تیغه مارپیچی هستند که اجزا جیره را به بالای میکسر بالا رانده و از آنجا به صورت ثقلی به سمت پایین می ریزد و دوباره خوراک به سمت بالا رانده می شود و این فرآیند بارها تکرار می شود تا  جیره به طور یکنواخت مخلوط شود.

میکسر

- اجزای اصلی میکسر عمودی

استفاده از میکسرهای عمودی در واحدهای کوچک دامپروری معمول می باشد.

2-میکسرهای افقی:

میکسرهای افقی شامل یک سری تیغه های فلزی نواری (Ribbon) یا پارویی (Paddle) هستند بر روی یک یا چند محور گردان نصب شده اند که در یک مخزن نیم دایره می چرخند.

میکسر ریبونی

-میکسر ریبونی یا نواری

میکسر پارویی

-میکسر پارویی

حرکت تیغه ها باعث می شود مواد از یک سمت میکسر به سمت دیگر رانده شوند تا فرآیند اختلاط انجام گیرد. مواد مخلوط شده از پایین میکسر و توسط نیروی تیغه ها خارج می شود. 

در خال تکمیل ...

 
  تماس با ما درباره ما تصویرها مقاله ها صفحه اول
designed by Mehdi 2012